Covid-19 vs. Microsoft 365. Jde to dohromady?

To, že pandemie Covid-19 udeřila vší silou a nejenom finanční instituce nebyly dostatečně připraveny na okamžitý přesun na home-office, je realita, které musí čelit. Jedná se o jedinečnou příležitost implementovat tzv. nový normální normál neboli práci z domova, která plnohodnotně zastoupí práci on-site.

Covid-19 vs. Microsoft 365 | Compliance portal

 

Trh, který byl nedávno „modrým oceánem“ se stal exponenciální rychlostí  tzv. červeným oceánem. Požadavky na práci z domova se liší podle velikosti firem, oblasti jejich podnikání nebo technických a finančních možností. Možným řešením je implementace balíčků služeb Microsoft Office 365.

Náročnost implementace je ovlivněna mnoha faktory. Bohužel neexistuje kouzelný proutek, jehož mávnutím bychom všichni seděli za počítačem a schůzovali virtuálně. Bez ohledu na velikost firmy, počet uživatelů a oblast podnikání firmy se jedná o outsourcingový vztah a využití cloud computing technologie.

Migrace do Microsoft 365 není jen tak ledajaký cloudový projekt. Většinou se pro danou instituci jedná o největší projekt za desítky let. Prostupuje totiž napříč celou společností, mění způsob spolupráce a kulturu chování. Jestliže platí, že cloudové projekty zvyšují operační rizika, tak při implementaci balíčku služeb Microsoft Office 365 to platí dvojnásob, ne-li trojnásob.

Microsoft Office 365 nabízí řadu výhod a úspor, na druhou stranu přináší vyšší rizika a compliance požadavky, které firma musí splnit.

Firma ORBIT implementovala Microsoft Office 365 u mnoho spokojených zákazníků. Naše služby mají jak formu konzultace tak celkové implementace společně s adopční a komunikační kampaní. Pojďme se společně potkat, a to klidně i virtuálně.

 

Lenka Syrová

Vložit komentář